WordPress wady zalety
WordPress

WordPress wady zalety

Zalety:

Popularny silnik

Współtworząca społeczność

Z tak dużą liczbą użytkowników jest to naturalne, że rozwinęła się ogromna, aktywna i hojna społeczność, aby zapewnić wsparcie, wymianę pomysłów i uczynić WordPress lepszym dla każdego. Możesz łączyć się ze społecznością na oficjalnym forum WordPress lub osobiście na imprezach WordCamp na całym świecie i  nie tylko.

Tysiące darmowych wtyczek

Ogromna ilość darmowych szablonów WordPress ma zestaw domyślnych projektów, zwanych także motywami. Jest to zaleta, ponieważ klienci mogą wybierać z biblioteki motywów, które można łatwo zainstalować.

Szybkie budowanie strony

Łatwość obsługi

Łatwość instalacji

Bezpłatny

WordPress jest open source. W przeciwieństwie do innych narzędzi do tworzenia witryn WordPress jest open source i wolny od ograniczeń handlowych. Oznacza to, że możesz dowolnie używać dowolnego oprogramowania i hostować swoją witrynę w dowolnym miejscu. Wszyscy bez obawy, że zmiany w modelu biznesowym innej osoby będą miały niekorzystny wpływ na jeden z najważniejszych aktywów firmy. Korzyścią jest to, że WordPress kosztuje mniej niż komercyjne rozwiązania alternatywne. Po wybraniu programu WordPress masz pełną kontrolę nad witryną. Jako właściciel firmy, może to być ostateczny powód użycia WordPressa.

Wady:

Bezpieczeństwo

Ponieważ są miliony witryn korzystających z WordPress, są one oczywistym celem do ataku. Jeśli osoba może znaleźć lukę w jednym systemie, prawdopodobne jest to, że wykorzysta ją w innych. Ponadto, roboty (skrypty, które włamują się do stron z różnych powodów), mogą ustalić, czy witryna jest wykonana na  WordPress, czy też nie. Po znalezieniu luki można ją wykorzystać do automatycznej penetracji innej. Gdy dojdzie do włamana na witrynie, może być później wyjątkowo trudne jej do naprawienia.Każda strona w internecie jest w pewnym stopniu podatna na osoby testujące swoje możliwości. Jednak posiadanie niestandardowej witryny oznaczałoby, że osoba musiałby kierować swoją witrynę konkretnie. Różnica w witrynie opartej na WordPress polega na tym, że haker może kierować reklamy na miliony witryn naraz, bez wiedzy i zainteresowania ich osobami.

Aktualizacje

Prawdą jest, że WordPress regularnie publikuje aktualizacje, aby naprawić wszystkie luki w zabezpieczeniach, problem polega na tym, że poprawnie jej wprowadzenie lub zaktualizowanie (gdy nie była modyfikowane pod specyfikacje klienta) może być czasochłonne, aby witryna była bezpieczna. Aktualizacje będą musiały być dokonane przez osobę ogarniętą w temacie aspektów technicznych, co oznacza, że klienci w sposób nieunikniony kończą płacenie za tę dodatkową pracę w dłuższej perspektywie lub próbują nauczyć swoich pracowników aby mogli zrobić to jednym kliknięciem :).Innym poważnym problemem w aktualizacjach jest to, że zawsze istnieje ryzyko, że spowodują one „złamanie” (nie ma zdjęć lub elementy znajdą się w innym miejscu) Twojej witryny, zwłaszcza jeśli użyłeś niestandardowego motywu.

Wtyczki

Wtyczki są w istocie fantastycznym pomysłem. Każda wtyczka jest rozszerzeniem WordPress napisanym przez programistę innego producenta. Każdy z nich dodaje funkcjonalność do WordPress, która nie jest w oryginalnym systemie. Niestety, tak wiele osób instaluje liczne wtyczki, mają one luki w zabezpieczeniach i problemy. Wiele wtyczek jest napisanych przez hobbystów, aby zrobić coś dla swojej własnej witryny, uwalniają kod bezpłatnie, a potem zapominają o tym. Na przykład jest możliwe, że dwie wtyczki będą działać niezależnie od siebie niezależnie, ale jeśli oba instalacje mogą powodować konflikty i powodować problemy (zdarza się). Wtyczka może działać doskonale, a następnie po aktualizacji rdzenia, wtyczka może przestać działać, dopóki twórca wtyczki jej nie zaktualizuje. Jako że wtyczki często mogą stanowić podstawę kluczowych elementów witryny klienta, a jak już ustaliliśmy, że system rdzenia musi być regularnie aktualizowany, będziesz musiał stawić czoła dylematowi, wybierając między miejscem roboczym lub bezpiecznym.

Support

WordPress jest open source rozwijany przez „społeczność”. To jednak powoduje problem z wsparciem technicznym. Ponieważ nie ma oficjalnego zespołu ds. Rozwoju, a jako klient nigdy nie zapłacił nikomu za oprogramowanie, nie ma numeru telefonu, na który można zadzwonić. Dlatego jeśli witryna klienta zostanie uszkodzona lub „rozleci się”, być może po aktualizacji, błędy mogą być trudne do usunięcia. Zwykłym procesem jest użycie Google do wyszukiwania różnych forów wsparcia i jeśli nikt inny nie miał tego samego problemu, zgłoś bilet na forum i ma nadzieję, że ktoś pomoże Ci rozwiązać problem. Nawet wówczas klient lub programista w sieci prawdopodobnie otrzyma wskazówkę w dobrym kierunku. To może być trudne dla profesjonalnego programisty i może okazać się niemożliwe dla wielu projektantów stron internetowych, którzy znają tylko instalację i używanie programu WordPress.

Funkcjonalności

Tysiące dostępnych wtyczek może wykonywać wiele różnych zadań, ale nadejdzie czas, kiedy wtyczki nie będą robić tego, czego klient chce. W takim przypadku osiągnęłaś koniec możliwości programu WordPress. Wybory są kompromisowe, wybierając podobną wtyczkę lub stworzysz nową od podstaw. Pierwszy nie jest idealny, a drugi może być trudny i nie zawsze opłacalny. Alternatywnie, z niestandardową stroną internetową, twórca stron internetowych jest biegły w swoim własnym kodzie, zazwyczaj jest to o wiele prostsze, a tym samym bardziej opłacalne w opracowywaniu specyficznych funkcji. Z witryną WordPress klienci często kończą funkcjonalność wcześniej niż oczekiwano i muszą zacząć od podstaw.

Prędkość

Szybkość witryny wpływa na SEO, a także na ogólne doświadczenia użytkowników. Ponieważ WordPress obsługuje wiele różnych stylów stron internetowych i ma wiele funkcji, które często są niewykorzystane to kod jest bardzo „rozbudowany”. Oznacza to, że serwer przetwarza o wiele więcej plików niż jest to potrzebne, co oznacza, że każda strona jest wolniejsza. Jedną z zalet strony internetowej na zamówienie jest to, że może to zrobić dokładnie tak, jak to jest wymagane, bez zbędnych kosztów ogólnych czy stałych (bez podnoszenia kosztów konta hostingowe na serwer).

Kompatybilność

Błędy w witrynach internetowych nie muszą być krytyczne; Czy kiedykolwiek widziałeś witrynę, która wygląda inaczej w programie Internet Explorer na przeglądarce Firefox, czy jest ukryta na telefonie komórkowym? Cóż, jest to powszechne w wielu witrynach internetowych, w szczególności tych tworzonych za pomocą oprogramowania takiego jak WordPress. Zaletą niestandardowych witryn internetowych w serwisie WordPress jest to, że są one proste i stworzone krok po kroku. Jeśli jest to wymagane, można je dostosować do wszystkich wersji lub wszystkich przeglądarek, pracować we wszystkich telefonach komórkowych i sprawdzić ich obecne standardy. Choć jest to możliwe dzięki WordPress, zazwyczaj trudniej jest osiągnąć. Jeśli witryna jest naprawdę zgodna, otworzy się znacznie szerszej publiczności.

Szablony

Wadą jest to, że wiele motywów WordPress wydaje się wyglądać podobnie, co oznacza, że witryna klienta często nie wygląda oryginalnie, dodaje. Jeśli temat nie jest dokładnie tym, czego klient chce, będzie musiał być dostosowany tak czy owak. Zaletą niestandardowej witryny jest to, że można ją zaprojektować dokładnie tak, jak chce klient. Projektant nie musi dopasowywać wymagań klienta do gotowych pudełek, ale może zaczynać się dosłownie z pustym płótnem, aby uzyskać oryginalny projekt. Owszem można to zrobić również na WordPress jednak cena dla klienta będzie niezadowalająca skoro w jego mniemaniu WordPress jest za darmo :).

4.7/5 - (51 votes)

Magda Jaworska

Tworzę mobilne aplikacje! Pasja to wszystkie aspekty projektowania stron www, ze szczególnym uwzględnieniem nietypowych funkcjonalności wymaganych w dzisiejszym e-commerce.

5 komentarzy o “WordPress wady zalety

  1. CO do oryginalności motywu to się nie zgodzę, jest masę możliwości przy zmianie wyglądu a nie chodzi mi tylko o sam wygląd!

    1. No tak faktycznie przyznaje się bez bicia :). Przy nowszych wersjach jak i przy starszych i dodatkowych możliwościach kodowania to fakt strona pod WP wygląda „unikalnie”.

  2. A to zwracam honor, można wziąć np.: scroll magic i zrobić niebywałe animacje

  3. Co to znaczy? 🙂 Oznacza to, że serwer jest przetwarzany o wiele więcej niż potrzebuje, co oznacza, że każda strona jest wolniejsza i osiągasz granice serwera znacznie szybciej.

    1. Poprawiony wątek 🙂

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>