PHP WordPress

Autoptimize – rozwiązania

Wtyczka „Autoptimize” sprawia, że optymalizacja witryny pod kątem wymagań PageSpeed Insights jest naprawdę prosta.

Pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni szablon graficzny i wtyczki. Łączy ona wszystkie skrypty, style (czyli pliki JS i CSS) i nie tylko. Optymalizuje również sam kod HTML, dzięki czemu twoja strona będzie naprawdę lekka. Istnieją zaawansowane opcje i obszerne API, aby umożliwić Ci dostosować Autoptimize do każdej specyficznej strony opartej o WordPress. UWAGA! Wtyczka natomiast nie optymalizuje obrazów więc to akurat trzeba zrobić ręcznie lub za pomocą PageSpeed Insights ściągnąć zoptymalizowaną zawartość graficzną swojej strony.

Skupimy się na rozwiązaniu częstych problemów związanych z rozpadaniem się strony po aktywacji wtyczki a w szczególności opcji zaawansowanych. Jednak wpisanie tych dwóch linijek nie będzie trudne!

Co zrobić gdy po włączeniu wtyczki strona nam się rozsypie? I żadna z włączonych opcji nie pomaga a chcemy aby wynik z „Insight” już nam nie pokazywał „Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie” lub przynajmniej nie pokazywał tylu plików JS i CSS do poprawki?

Sporo użytych wtyczek lub szablonów próbuje dorzucić nam do ładowania w nagłówku lub stopce różnorodne elementy, tu plik JS tam plik CSS (rzecz jasna niezbędny do prawidłowego funkcjonowania danego elementu), programista inaczej napisał trochę wtyczkę więc pomija „to i tamto” aby działała, jednak i tak chcemy jej użyć. Więc inicjujemy „Autoptimize” wcześniej niż wszystkie inne wtyczki za pomocą poniższej linijki dopisane do pliku wp_config.php, znajdziecie go w głównym katalogu instalacji WordPress.

define("AUTOPTIMIZE_INIT_EARLIER","true");

Jeżeli szablon nadal nam się rozlatuje po wybraniu odpowiednich opcji dopisujemy linijkę:

define("AUTOPTIMIZE_LEGACY_MINIFIERS","true");

Co powoduje powyższa linijka kodu?

Problem polega na tym , że nowe „minimilizatory” nie działają dla CSS. W tym wpisie nie chcę urazić żadnego programisty, który na pewno napocił się przy pisaniu wtyczki / szablonu. Jeżeli macie problem optymalizacji związany z daną wtyczką lub szablonem wpisujcie w komentarz nazwę, wersję i problem – poradzimy.

4.7/5 - (9 votes)

web-port.pl

Agencja marketingowa i reklamy w Kudowie Zdroju. Tworzymy porządne strony, sklepy internetowe wraz z identyfikacją wizualną. Pasjonaci grafiki i kodu od powstania WWW :)

11 komentarzy o “Autoptimize – rozwiązania

 1. Ok wtyczka NextGen do galerii jest problem ponieważ strona jest na biało gdy używałam tej wtyczki

  1. Zastosować obydwie linijki w pliku wp-config.php na pewno pomoże a mogę spytać jaki szablon został użyty wraz z wtyczką NextGen?

 2. Flat responsive

  1. Tak na pewno zadziała. Proszę tylko pamiętać, że obrazki optymalizujemy manualnie.

 3. W szablonie Franz JosefWersja 1.7.1 i w google inisght mam problem z font awensome i cziocnką open sans – zawsze pokazuje mi kod blokujący. Da radę coś z tym zrobić?

  1. url czcionki w stylach wystarczy dopisać przed końcowym znacznikiem html </body> powinno pomóc

 4. Tak pomogło dziękuję

 5. Witam,
  Poradziłbyś coś na konflikt jetpackowej galerii? 🙂 Po odpaleniu Autoptimize, zdjęcia otwierają się w nowym oknie, zamiast w ładnym okienku.

  1. Dodaj do wykluczeń pliki JS w Autoptimize i po sprawie….

  1. Czemu jak działa to prawie na 500 000 stronach 🙂 lub więcej 🙂

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>