Joomla

Joomla PHP7

Joomla PHP7 jak to z tym jest? 🙂 Zaczniemy technicznie. Na stronach o dużym obciążeniu poprawa jest znacznie bardziej zauważalne. Na przykład, jeśli serwer WWW może obsłużyć 100 żądań na sekundę z PHP 5.6, wówczas ten sam serwer może obsłużyć 200 – 300 żądań na sekundę z PHP 7. Szczególnie bardzo złożone i intensywne obliczeniowo rozszerzenia dla Joomla odniosą znaczne korzyści z PHP 7.

Warto wiedzieć że

Bardzo dobrze żyj ze swoim administratorem, dostarczy Ci on wielu pomocnych wskazówek na temat użytych wtyczek.

Fakty na temat wersji PHP:

PHP 5.3 – przestarzałe – nie powinien być stosowany dłużej
PHP 5.4 – przestarzałe – nie powinien być stosowany dłużej
PHP 5.5 – Aktualizacje zabezpieczeń przewidziane na kolejne pięć miesięcy
PHP 5.6 – Wersja rozwojowa – pomoc udzielana przez następne 11 miesięcy, a potem będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń przez 2 lata
PHP 7 – obsługiwana, aż do końca 2018 r

Co to oznacza dla mnie?

Wielu użytkowników zmierzy się z pytanie, czy należy się przełączyć do nowej wersji PHP 7 w najbliższej przyszłości, ponieważ wiele z firm hostingowych, w tym większych, wciąż tylko zapewniają PHP 5.5 lub 5.6. Dla hostów internetowych, dostarczanie nowej wersji PHP ponosi koszty, które przedsiębiorstwa starają się unikać. Nie zaszkodzi zapytać gospodarza delikatnie przez PHP 7 wsparcie, które umożliwiają obsługę aplikacji na nowoczesnej i szybkiej platformy.

Aktualizować!

Aktualizować i jeszcze raz aktualizować (przełączyć się piorunem na Joomla PHP7), pozbędziecie się luk w zabezpieczeniach i na bieżąco nie będziecie ponosić dużych kosztów przy utrzymaniu witryny czy nawet sklepu.

 

Uwaga!

Uwaga jednak na aktualizację ponieważ nie wszystkie komponenty i moduły są sprawdzone pod PHP 7, może to ciebie zaskoczyć gdy przełączysz się na wyższa wersję a nie będzie np.: działać księga gości lub katalog produktów przygotowany do pokazania.

5/5 - (2 votes)

Magda Jaworska

Tworzę mobilne aplikacje! Pasja to wszystkie aspekty projektowania stron www, ze szczególnym uwzględnieniem nietypowych funkcjonalności wymaganych w dzisiejszym e-commerce.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>