Najlepszy darmowy profesjonalny edytor zdjęć w zasięgu ręki każdego – niezależnie od ich budżetu – i jest coś dla każdego.

Niezależnie od tego, czy szukasz pełnej alternatywy dla programu Photoshop, która zapewnia całkowitą ręczną kontrolę nad każdym aspektem Twoich zdjęć, czy też prosty edytor stylu Instagram, który oferuje wiele filtrów jednym kliknięciem, darmowy edytor pasujący do projektu.

1. GIMP

Wyjątkowy edytor zdjęć, GIMP jest konkretnym rywalem dla komercyjnego oprogramowania i najpotężniejszym darmowym narzędziem do manipulacji każdym pikselem na zdjęciu. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z programu Photoshop a GIMP’ie wybierzesz tryb pojedynczego okna. Układ interfejsu od razu będzie przypominał do tego co oferuje Adobe. GIMP jest wyposażony w niesamowite narzędzia, które doskonale pasują do tych, które można znaleźć w oprogramowaniu komercyjnym. Narzędzia do edytowania zdjęć GIMP jest niesamowite i obejmują warstwy, maski, krzywe i poziomy. Możesz wyczyścić wady dzięki doskonałym znacznikom klonowania i uzdrawianiu.  Tworzyć niestandardowe szczotki, zastosować zmiany perspektywy i zastosować zmiany w odizolowanych obszarach za pomocą inteligentnych narzędzi doboru.

GIMP jest oprogramowaniem typu open source, a jego społeczność użytkowników i programistów stworzyła ogromną kolekcję najwyższej jakości wtyczek, która jeszcze bardziej poszerzy Twoje możliwości. Wiele z nich jest fabrycznie zainstalowanych i można pobrać więcej informacji z nie oficjalnych stron. Jeśli to nie wystarczy, można nawet pobrać i zainstalować wtyczki programu Photoshop. Jego moc i elastyczność sprawiają, że GIMP jest najlepszym darmowym edytorem zdjęć dla systemu Windows, Mac OS oraz Linux, tak jest na każdej platformie :). Spróbuj – myślimy, że będziesz pod wrażeniem, nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do edytowania zdjęć przy użyciu oprogramowania komercyjnego.

2. Paint.NET

Z warstwami, filtrami i wtyczkami program ułatwi edycję zdjęć. Czasami najlepiej, jeśli edytor zdjęć nie jest przeciążony wtyczkami i rozszerzeniami. Prostota Paint.NET jest jednym z kluczowych punktów. To szybki, łatwy w obsłudze darmowy edytor zdjęć, który jest idealny do tych małych zadań, które nie potrzebują mocy GIMP’a lub Photoshopa. Nie daj się jednak oszukać. To nie tylko klon podstawowej aplikacji do edycji “Paint” firmy Microsoft – ale pierwotnie miał ją zastąpić. Interfejs przypomina jego układ. Program posiada niezbędne narzędzia do edycji, takie jak warstwy, historia cofnięcia, mnóstwo filtrów, wiele wtyczek tworzonych przez społeczność oraz wspaniała funkcja obracania / powiększania 3D, która jest przydatna. Jeśli Twojej maszynie brakuje mocy lub pamięci RAM, nie możemy myśleć o lepszym wyborze.

3. Photo Pos Pro

Doskonale zaprojektowany i łatwy w obsłudze program jest doskonałym edytorem zdjęć, który zawiera wiele wskazówek projektowych z programu Photoshop. Może nie być równie dobrze znany jako Paint.net i GIMP, ale to kolejny edytor zdjęć o najwyższej jakości, wyposażony w zaawansowane narzędzia do udoskonalania obrazu. Jego interfejs jest mądrzejszy i bardziej dostępny niż tabele menu i pasków narzędzi GIMP – wszystko to jest zorganizowane w logiczny i spójny sposób. Jeśli nadal jest zbyt straszy, jest też opcjonalny układ początkujący, który przypomina podejście oparte na filtrze Fotora. Wybór należy do ciebie.

Układ ekspercki oferuje zarówno maski, warstwy, które umożliwiają precyzyjną edycję, a także narzędzia do ręcznego ustawiania krzywych i poziomów. Możesz nadal uzyskać dostęp do filtrów jednym kliknięciem za pomocą menu głównego, ale skupienie uwagi jest dużo lepsze. Zawiera gąbkę klonującą do usuwania niepożądanych wad, a także dodatkowe wsparcie dla edytowania partii skryptów. Bezpłatna edycja programu ma jedną wadę: pliki można zapisywać tylko w maksymalnej rozdzielczości 1024 x 2,014 pikseli, co może być zbyt małe, jeśli planujesz wydrukować je profesjonalnie.

4. PhotoScape

PhotoScape oferuje doskonały zestaw potężnych narzędzi do edycji zdjęć i inteligentnych filtrów, które nawet początkujący opanują je bez problemu. W menu znajdziesz wiele funkcji do edycji zdjęć, konwersja, dzielenie zdjęć i scalanie, tworzenie GIF, a nawet funkcja, z którą można wydrukować graficzny arkusz muzyczny. Z pewnością nie próbuje naśladować Photoshopa i zawiera mniej funkcji. PhotoScape jest szczególnie dobrym wyborem dla początkujących, ale wciąż jest w stanie dostarczyć niesamowite efekty. Filtry są szczególnie dobre, dzięki czemu PhotoScape jest dobrym wyborem, jeśli musisz szybko wyostrzyć lub dodać subtelne efekty artystyczne.

4.7/5 - (15 votes)

Krystian Kociszewski

Pasjonata nowych technologi. WebDevloper na początku, jednak po dłuższym "pobycie" w sieci pasjonata PHP, jQuery, JS i Photoshop'a :).

3 komentarzy o “Najlepszy darmowy edytor zdjęć 2017

  1. Gdzie to ma GIMP, znaczy ustawienia jako PS?

  2. W menu Okna….

  3. Jak najbardziej tak w menu Okna…

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>