Fotograf wcześniej czy później stanie przed problemem wynikającym na wyborze systemu pozwalającego na publikację swoich prac.

Możliwe, że wybór padnie na WordPress, Jomlę, Drupal etc. W ich przypadku dostajemy rozbudowane i elastyczne narzędzia umożliwiające w praktyce na każdą konfigurację naszego przyszłego bloga lub strony. Uniwersalność zastosowań w/w systemów może być także, niestety ich słabą stroną. Systemy zarządzania treścią są przeznaczone dla większego grona odbiorców, a fotograficzna personalizacja odbywa się poprzez instalację odpowiednich motywów i pluginów. Istnieją jednak systemy „uszyte na miarę fotografa”. Jeden z nich to Koken.

Stworzony do fotografii

Koken to darmowy system przeznaczony dla fotografów, projektantów i osób pragnących publikować swoje prace w szybki i prosty sposób. Wersja v0.22.16 jest stabilna i pozwala na bezproblemowe wykorzystanie w profesjonalnych projektach. Posiada w pełni funkcjonalny interfejs zarządzania, który wygląda i funkcjonuje jak aplikacja komputerowa :).

Zarządzanie biblioteką Koken

Co posiada Koken?

Kolekcje

Utworzysz albumy, zgrupujesz zdjęcia i filmy według projektu. Możesz tworzyć albumy (i zestawy) w zestawach do głębokich kolekcji materiałów.

Niepubliczna zawartość

Możesz publikować treści w tajnych (ukrytych) adresach URL, które możesz wyświetlać tylko Ty, osobom którym ufasz, klientom a nie pokazywanym w wyszukiwarce.

Ulubione i wyróżnione

Zaznacz materiały medialne jako ulubione lub ulubione, aby łatwo publikować najlepsze prace w swojej witrynie.

Przeciągnij i upuść

Cały interfejs można obsługiwać za pomocą metody „przeciągnij i upuść” (drag & drop). Przeciągasz zdjęcia do albumów, zmieniasz ich kolejność, przenosisz albumy lub zestawy i nie tylko.

Tagi i kategorie

Wszystko można oznakować i kategoryzować. Czyta metadane IPTC i automatycznie tworzy pasujące tagi.

Aktualizowana zawartość

Zamień importowane obrazy i filmy w każdej chwili z istniejącymi wersjami plików, bez obaw zachowane są wszystkie przypisane dane.

 

Praca i słowa razem

Napisz o aktualizacjach portfolio, inspiracjach lub o wszystkim, co przychodzi Tobie do głowy. Zintegrujesz obrazy, filmy wideo, pokazy slajdów i treści z Flickr, Instagrama, Vimeo, SoundCloud i Twitter’a.

Edytor WYSWING Koken

Podgląd i edycja na żywo

Konfiguracja nawigacji, dodawanie stron, edycja koloru i układu witryny za pomocą prostych elementów sterujących. Nie jest wymagane żadne doświadczenie z HTML.

Proste zarządzanie motywami

Edytuj kolor, układ, czcionki i inne elementy witryny, wprost z panelu.

Niestandardowy edytor CSS

Dołącz własny kod CSS do dowolnego motywu poprzez wbudowany edytor. Te edycje są natychmiast wyświetlane w podglądzie na żywo.

Szkice i wersje robocze

Tworzysz wersje robocze i szkice stron bez zmian na żywo.

Tworzenie nawigacji

Dodawanie i usuwanie linków nawigacyjnych za pomocą jednego kliknięcia. Przypisz pierwszą stronę, edytuj etykiety i filtruj dane.

Podgląd na żywo

Zobacz każdą edycję witryny natychmiast wewnątrz edytora. Zbuduj dokładnie witrynę, którą chcesz publikować, kiedy będziesz gotowa.

 

Bez reklam

CMS nie zawiera reklam ani linków promocyjnych.

Motywy i wtyczki

Przeglądanie, wybieranie i instalowanie motywów i wtyczek za pośrednictwem zintegrowanego systemu. Wszystko pobierze i instaluje automatycznie.

Motywy i wtyczki Koken

Synchronizacja z Adobe Lightroom

Usługa publikacji dla Adobe Photoshop Lightroom umożliwia synchronizację między Lightroom i Koken. Pojedyncze kliknięcie wewnątrz Lightroomu tworzy obrazy zoptymalizowane pod kątem Internetu z oryginalnych materiałów Lightroom, przesyła je do swojej biblioteki, a następnie aktualizuje zawartość witryny. Można publikować albumy i obrazy bezpośrednio w witrynie bez wychodzenia z Lightroomu. Eksportować i przypisywać tytuły, opisy, słowa kluczowe, a także wbudowane metadane IPTC i EXIF. Aktualizować przesłane zdjęcia na nowe wersje w każdej chwili, gdy dokonywane są lokalne zmiany.

Na koniec link do pobrania:

http://help.koken.me/customer/portal/articles/632102-installation

oraz

Wtyczki do Adobe Lightroom:

https://store.koken.me/lightroom/koken-publish-service

5/5 - (13 votes)

web-port.pl

Agencja marketingowa i reklamy w Kudowie Zdroju. Tworzymy porządne strony, sklepy internetowe wraz z identyfikacją wizualną. Pasjonaci grafiki i kodu od powstania WWW :)

6 komentarzy o “Koken – darmowy system zarządzania treścią dla fotografów

  1. A jak to mogę zainstalować? Jest jakaś instrukcja po polsku? TO jest w wersji w polskiej?

    1. Spod linku http://help.koken.me/customer/portal/articles/632102-installation jest pełna instalacja w j.angielskim, sam system też jest w j.angielskim. Będziemy tworzyć wpis na temat instalacji wraz z instrukcją już niebawem.

  2. Dobrze w takim razie czekam bo przyznam się, że nie ogarniam 🙂

  3. Paweł zainstalowałam Koken, nie jest to trudne jak masz serwer. Mogę ci pomóc

  4. jak można zmienić favikon na własny? czy można wstawić swoje tło na stronę? Czy jest już polska wersja językowa lub nakładka polska?

    1. Wyłącznie po przez podmianę pliku a tłumaczenie wyłącznie w pliku PHP 🙁

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>