HTML

Komentarze w kodzie HTML

Co nam umożliwi komentarz? Otóż gdy plik lub też plik PHP staje się bardzo obszerny dla oka musimy oznaczyć sobie miejsce z informacją, która przyda nam się przy wyświetleniu strony lecz tego co napiszemy w komentarzu już nie :). Tylko przy podglądzie kodu strony będzie możliwość ujrzenia komentarza.

Jako przykład posłuży nam prosty kod DIV.

<div id="nasz_glowny_div">

Tutaj jest przykladowy tekst

</div>
<!-- A tu jest komentarz -->

Znaczniki:

<!--     -->

Umożliwiają Nam wpisanie informacji, która będzie bardzo pomocna identyfikacji danego miejsca po wyświetleniu strony jednak tylko w przypadku podglądu kodu. Przeglądarki internetowe wszystkie znaki zawarte w naszym komentarzu będą go ukrywać. Ogólnie rzecz biorąc jest to sposób, aby dodawać notatki do kodu, który nie będzie się wyświetlać, gdy HTML jest renderowany przez przeglądarkę.

5/5 - (3 votes)

web-port.pl

Agencja marketingowa i reklamy w Kudowie Zdroju. Tworzymy porządne strony, sklepy internetowe wraz z identyfikacją wizualną. Pasjonaci grafiki i kodu od powstania WWW :)

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>