Jak szybko Twoja witryna ładuje całą zawartość? Szybkość strony internetowej może być czynnikiem krytycznym dla jej powodzenia. Szybsze ładowanie strony internetowej może korzystnie wpłynąć na wyższą pozycję SEO.

Zwiększenia współczynnika konwersji, niższych stóp „porzuceń”, dłuższym pobyt na niej, lepszego, ogólnego doświadczenia użytkownika i zaangażowania. Dlatego ważne jest, aby korzystać z wielu narzędzi testowych, dzięki czemu można osiągnąć optymalną wydajność.

Wydajność strony a narzędzia

Pingdom

pingdom-speed-test-tool

Pingdom jest prawdopodobnie jednym z bardziej znanych stron internetowych narzędzi testowych prędkości. Ich raporty są podzielone na cztery różne sekcje, które obejmują podział wodospad, stopień wydajności, analiza strony, i historii.  Analiza strona oferuje wspaniały przegląd dodatkowych informacji, takich jak analiza rozmiaru, rozmiar każdej domeny (można łatwo porównać swoją wielkość aktywów CDN vs domenie), liczba wniosków na domenie, a jakiego rodzaju treści miał najwięcej wniosków.

Google PageSpeed Insights

google-pagespeed-insights

Google Insights PageSpeed jest narzędziem Test prędkości stronie internetowej, że klas swoją stronę w skali od 1 – 100. Im wyższa liczba, tym lepiej zoptymalizowana witryna jest. Wszystko powyżej 85 wskazuje się, że witryna jest najlepiej. PageSpeed daje raporty zarówno dla komputerów stacjonarnych i mobilnych wersji witryny. Można zobaczyć zalecenia dotyczące usprawnień takich jak trzeba minify CSS lub optymalizacji obrazów.

GTmetrix

gtmetrix-speed-test

GTmetrix idzie do bardzo szczegółowo, ponieważ sprawdza zarówno PageSpeed i YSlow metryki, przypisując witryna gatunek od F do A. To Raporty są podzielone na pięć różnych sekcji w tym PageSpeed, YSlow, podział wodospadu, wideo i historii.  Dzięki bezpłatnej rejestracji, można przetestować z siedmiu różnych miejscach. Pozwalają one również wybrać przeglądarkę Chrome vs Firefox. Można przetestować i porównać internetową wydajność przeciwko różnych typów połączeń (jak kabel vs dial-up), aby zobaczyć jak to wpływa na swojej stronie obciążenia. Inne zaawansowane funkcje to odtwarzanie wideo do analizy, gdzie wąskim gardłem występuje, a także możliwość uruchamiania Adblock Plus. Z wyłączone reklamy można zobaczyć,  jak wpływają one na obciążenie swojej stronie.

WebPageTest

webpagetest

WebPageTest jest bardzo podobny do niektórych z poprzednich narzędzi wymienionych, ale ma ponad 40 miejsc do wyboru i ponad 25 przeglądarek (w tym komórkowych). To przydziela Ci ocenę od F do A na podstawie różnych testów wydajności, takich jak FTTB, kompresję, buforowanie, efektywne wykorzystanie CDN itp To Raport podzielony jest na sześć sekcji, które obejmują streszczenia, informacje, przegląd wyników, podział treści, i zrzuty ekranu.  Oferuje również unikalne podejście do testu. To działa, co nazywają pierwszy widok i powtarzania pogląd. To pomaga zdiagnozować, co może być czasem 1-ci opóźnienia wyszukiwanie DNS, jak wspomniano wcześniej. WebPageTest ma więcej zaawansowanych funkcji, jak również takie, jak przechwytywania wideo, wyłączenie Javascript, ignorując certyfikatów SSL, i fałszowaniu ciągów agenta użytkownika.

Pagelocity

pagelocity

Narzędzie Pagelocity oferuje kolejną unikalne podejście, jeśli chodzi o test prędkości www. To daje łączny wynik na 100, składający się z takich czynników, jak społecznym, SEO, zasobów i kodu. Narzędzie oferuje również możliwość śledzenia swoich konkurentów. Można zarejestruj darmowe konto, aby korzystać z dodatkowych funkcji. Widok Kod jest szczególnie wyjątkowy, jak będzie to pokazać, jeśli witryna jest uruchomiona przez HTTPS, co twój TTFB jest i graficzny interfejs swoich elementów DOM z wykresie słupkowym.

YSlow

yslow-website-speed-test

YSlow jest projektem open source, a narzędzie, które analizuje strony internetowe i pomaga zrozumieć, dlaczego są one powolne podstawie przepisów Yahoo! 'S stron internetowych o wysokiej wydajności. Obecnie jest prowadzony przez Marcel Duran, który jest również zaangażowany w WebPagetest projektu. YSlow działa w trzech krokach, aby uzyskać jego wyniki testów wydajności:       YSlow indeksuje DOM, aby znaleźć wszystkie składniki (obrazu, skrypty itp.)      YSlow pobiera informacje o każdym rozmiarze składnik (gzip wygasa nagłówków, itp)      YSlow pobiera dane i generuje klasy dla każdej reguły, co z kolei daje ogólną ocenę.  YSlow posiada 23 różne zasady, że działa on swoją stronę w stosunku do stopnia tego, co widać na przykładzie testowym poniżej. Można skorzystać z bezpłatnego YSlow rozszerzenie chrom lub uzyskać wyniki YSlow od GTMetrix. Upewnij się, aby sprawdzić nasz poradnik w-głębokości, w jaki sposób poprawić swój wynik YSlow.

4/5 - (4 votes)

Magda Jaworska

Tworzę mobilne aplikacje! Pasja to wszystkie aspekty projektowania stron www, ze szczególnym uwzględnieniem nietypowych funkcjonalności wymaganych w dzisiejszym e-commerce.

2 komentarzy o “Wydajność strony web – narzędzia do analizowania

  1. To który w końcu lepszy? BO się pogubiłam…

  2. Janusz Kamiński

    Dziękuję za wyświetlenie tematu. 😉

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>