Podczas przenoszenia witryny do SSL, trzeba zmienić ustawienia w Google Analytics i Google Webmaster Tools / Search Console odpowiednio. To nie jest dużo pracy, ale jest to ważne, aby to zrobić. Krótko mówiąc, trzeba ustawić swoją główną domenę w obu Narzędzia dla webmasterów, jak w Google Analytics do swojej domeny https. Omówię „Search Console” jako pierwszy, ale to naprawdę nie ma znaczenia, w jakiej kolejności to zrobić.

Webmaster Tools / Search Console

W Google Search Console (Narzędzia Google dla webmasterów), należy dodać wariant https i należy ustawić go również do preferowanej domeny. Należy dodać wszystkie warianty swojej domeny:
http://twojadomena.com
http://www.twojadomena.com
https://twojadomena.com
https://www.twojadomena.com

 

Jeśli nie wiesz jak dodać nową właściwość, wykonaj poniższe instrukcje od Google.

Ustaw jedną z domen HTTPS preferowanej domeny. Należy dopasować jeden w ustawieniach ogólnych WordPress, adres URL witryny. Aby ustawić jako preferowanej domeny, wykonaj następujące czynności:

  • Na stronie głównej Search Console kliknij żądaną witrynę.
  • Kliknij ikonę koła zębatego, a następnie kliknij przycisk Ustawienia witryny.
  • W sekcji Preferowana domena wybierz opcję.

 

Google Analytics

Po przeniesieniu się do protokołu SSL, należy zmienić swoją domenę Google Analytics na https. W ten sposób rozpoczyna się ponownie rejestracji GA na swoje przeboje. Jeżeli przekierowanie nie został ustawiony w .htaccess z jakiegoś powodu, spróbuj je dodać ręcznie. GA nie może zarejestrować wyświetleń gdy przekierowanie .htaccess nie było w nim.

Aby to zrobić, w Google Analytics, przejdź do zarządzania / ustawienia właściwości i zmień protokół HTTPS.

Aby znaleźć to ustawienie nieco łatwiejsze, dodałem kilka zrzutów ekranu w celu zilustrowania niezbędnych kroków. Język na screenach nie jest polski, ale będzie to wyglądać tak samo w języku polskim.

Przejdź do sekcji „Zarządzanie

Wybierz „Ustawienia”

Teraz zmień protokół na HTTPS.

5/5 - (4 votes)

Krystian Kociszewski

Pasjonata nowych technologi. WebDevloper na początku, jednak po dłuższym "pobycie" w sieci pasjonata PHP, jQuery, JS i Photoshop'a :).

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>